Piękne słoneczne dni są tak bardzo przez nas wyczekiwane aczkolwiek, ich męką może okazać się asysta komarów, które ukrywają się w naszym ogrodzie. Dlatego co sprawić, aby wakacyjny, weekendowy wieczór nie przekształcił się w koszmar? Ważne żeby unikać posiadania na ziemi zbiorników z wodą. Komary uwielbiają oczka wodne, dziurawe szamba betonowe i pojemniki na deszcz. Dlatego swoje miejsce rozrywki w ogrodzie właściwie umieścić z daleka od zbiorników rzędu szamba betonowe.

Nielubiane komary

Komary zostawiają pamiątkę po swojej obecności w postaci problematycznego swędzenia, zaczerwienienia czy bąbli. Aby nie były naszym udręką opłaca się wystrzegać się miejsc zacienionych, jak i zbiorników wodnych.

Sztuczne jeziorko

Gdy z kolei w naszym ogródku przymierzamy się mieć oczko wodne, pożądany jest strumyk lub fontanna, która zastopuje rozmnażanie komarów. Potrzebna w tym przypadku jest choćby schludność wody w zbiorniku, gdyż wspaniałym środowiskiem dla komarów są ubrudzone akweny. Wzorowo żeby również wpuścić ryby, dla których wyżywieniem będą larwy komarów.

Zieleń

Niebanalną opcją na odseparowanie się komarów jest posadzenie upraw, które dzięki swojemu intensywnemu zapachowi, je odstraszą. Do ich grona zaszeregować możemy aromatyczne zioła – melisa, której nie może zabraknąć w kuchennej szafce. W ogrodzie godzi się posadzić także byliny, takie jak bodziszki, skalniki, czy komarzyce, które sprawdzą się na balkonach i tarasach.

Prócz bylin i ziół, które zrażają komary, wypada postawić na dissecta, wokół którego komary nie wielbią latać. To drzewa, które osiągają max sześciometrową wysokość i nie mają wysokich warunków glebowych. Mogą urastać na stanowiskach słonecznych lub półcienistych. Przy tej okazji, prawidłowo znoszą powietrze znajdujące się w miastach. Są specjalnie wytrzymałe na niskie temperatury.

Poza ekologicznych sposobów na komary, wystarczy tylko skorzystać z wszelkich środków przeznaczonych do zmagań z insektami. Należą do nich lampy świetlne. W przypadku wglądu do gniazdka elektrycznego, z pomocą przyjdzie nam elektrofumigator, który uwalnia nasączone substancje owadobójcze.

Jest mnóstwo metod, a ich wybór zależny jest od własnych potrzeb mieszkańców. Świetnie jest jednak postawić na naturalne sposoby, które też odmienią oblicze każdego ogrodu.