Tak wiele osób nie może się doczekać letnich ognisk pomimo tego że, ich nie miłą niespodzianką może okazać się grono komarów, które zagrażają nam w naszym ogrodzie. Już teraz trzeba się zastanowić co spowodować, aby wolny, ciepły wieczór nie przemienił się w horror? Wzorowo żeby omijać posiadania na parceli zbiorników z wodą. Komary adorują stawiki, pęknięte szamba betonowe i pojemniki na deszczówkę. Dlatego swoje miejsce wypoczynku w ogrodzie świetnie umieścić z daleka od zbiorników takich jak szamba betonowe.

Niepożądani goście w naszym domu i ogrodzie

Komary pozostawiają znak po swojej obecności w postaci problemowego swędzenia, zaczerwienienia czy bąbli. Ażeby nie były naszym utrapieniem opłaci się unikać miejsc zacienionych, jak i beczek z wodą deszczową.

Sztuczne jeziorko w ogrodzie

Gdyby mimo wszystko w naszym regionie wypoczynku reflektujemy mieć oczko wodne, zalecany jest strumyk lub fontanna, która uniemożliwi rozmnażanie komarów. Szczególnie ważna w tym przypadku jest dodatkowo świeżość wody w zbiorniku, gdyż wybornym środowiskiem dla komarów są zabrudzone akweny. Świetnie jest również wpuścić ryby, dla których żywnością będą larwy owadów.

Zieleń, która odstrasza komary

szamba betonoweNową alternatywą na ominięcie komarów jest posadzenie ziół, które dzięki swojemu mocnemu aromatowi, je odstręczą. Do ich grona zaliczyć możemy pachnące zioła – mięta, której nie może zabraknąć w domu. W ogrodzie należałoby posadzić także byliny, takie jak bodziszki, które sprawdzą się na donicach i tarasach.

Obok bylin i ziół, które odstraszają komary, warto postawić na sumaka octowca, wokół którego owady nie chcą latać. To drzewa, które osiągają mniejszej niż sześciometrową wysokość i nie mają znacznych kryteriów glebowych. Mogą wyrastać na stanowiskach słonecznych lub półcienistych. Nadobowiązkowo, komfortowo znoszą powietrze znajdujące się w miastach. Są również odporne na silne zimno.

Z pominięciem fizjologicznych sposobów na komary, możemy zastosować z różnolitych środków przeznaczonych do walki z insektami. Zalicza się do nich odstraszacze ultradźwiękowe. W przypadku dostępu do elektryczności, z pomocą przyjdzie nam elektrofumigator, który oswobadza nasączone substancje owadobójcze.

Jest niemało metod, a ich wybór związany jest od indywidualnych potrzeb użytkowników. Warto jednak postawić na Eko sposoby, które ponadto też odmienią wygląd każdego ogrodu.